Southgate ndan mendjen, ja 26 futbollistët e përzgjedhur për Europianin

Pasi thirri 32 futbollistë në grumbullimin paraprak, Gary Southgate eliminoi 6 prej tyre dhe përpiloi listën përfundimtare prej 26 lojtarësh, me të cilët përfaqësuesja e “tre luanëve” do të garojë në Kampionatin Europian. Është konfirmuar në kombëtare mbrojtësi i djathtë i Liverpoolit, Alexander-Arnold, i cili u la jashtë në ndeshjet eliminatore të muajit mars, teksa jashtë përfaqësueses mbetën…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker