Mami Klea e babi Elgiti me urime të veçanta për Kridin

 

Sot është ditëlindja e parë e djalit të Elgit Dodës dhe Klea Huta.

Kridi feston njëvjetorin, ndërkohë prindërit nuk mund të ishin më të lumtur se kaq.

Në fotosesionin e ditëlindjes, shfaqet portreti i Kridit, ku për publikun është hera parë që sheh fytyrën ëngjëllore të tij, pasi shpesh herë ndodh që artistët e estradës të mbajnë të vegjlit e tyre larg syrit të publikut.

Gezuar 1 vjetorin jeta jone Krid”, ka shkruar Elgiti, ngjitur me fotografitë e Kridit.

“Krid i mamit, Jeta ime e shtrenjte, qenie e qenies time. Fryme e imja e perjetshme, ajri im, lumturia jone me e madhe. Nuk e harroj kurre momentin kur te mora ne krahe dhe po shpertheja nga lumturia, momenti kur une u takova per here te pare me mrekulline me te madhe te Zotit, qe me kishte dhuruar mua. Nuk e besoj dot se si iku nje vit dhe ti sot ben 1 vjec o jeta ime. Kur te kisha ne bark e te ledhatoja aty e enderroja si do ishe, si do i kishe syte, hunden, dockat e kur qeshim sot bashke e te perqafoj e luaj me ty. Faleminderit qe na zgjodhe ne per prinderit e tu o engjelli jone. Mami zgjohet naten dhe rri e te shikon e te puth ne gjume se jeta ime eshte vetem e jotja e une per ty do bej gjithcka qe ti te jesh i lumtur. Te dua sa vetem Zoti e di. Edhe frymen time e jap per ty por une lutem qe te kemi jete sa me te gjate qe te te shijojme ty ne jeten tende qe qofte fusha me e bukur me lule qe une kam pare ndonjehere. Zoti te bekofte dhe qofsh i udhes. Mua dhe babin @elgitdoda na ke perjete me syte nga ty. Te duan po aq sa ne: gjysherit, tezet, xhaxhi e te gjithe miqte e ngushte te mamit e babit.
Gezuar ditelindjen e pare KRID mreti!”, është shprehur Klea./21Media

 

 

The post Mami Klea e babi Elgiti me urime të veçanta për Kridin appeared first on Rahovci.info.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker