Pal Lekaj ngatërron liberalizimin e vizave me liberalizimin e tregut

Kur ishte duke iu kundërpërgjigjur ministrit të Financave dhe Transfereve, Hekuran Murati, Lekaj gaboi dhe duke thënë se ka punuar për liberalizimin e tregut, tha se ka punuar për liberalizimin e vizave.

“Ma s’pari duhet me ditë se kur ka filluar, me cilin ligj funksionin dhe se çfarë është kryer në mandatin tim si ministër për liberalizimin e vizave. Liberalizimin e tregut e pata fjalën, se i kam mendtë tek liberalizimi i vizave tuaja”, ka thënë Lekaj.

Në Kuvendin e Kosovës, Lekaj dhe Murati kanë debatuar për çështjen e krijimit të monopoleve në kohën sa ai ishte ministër i Infrastrukturës.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker