KF.Rahoveci një prej skuadrave me tradit gati 1 shekulli ,

Ku prej aty dulën shumë futbollistë gjikand .

Tash më e dimë se në Rahovec përveq rrushit aty mundë të shohësh edhe shum talent të rinjë , por kur je një ” SUPER TALENT ” at herë syt dhe vemendja ësht tek ty , bëhet fjal për super talentin Egzon Shtavica – XAKI .

Një djalosh me tipare të jasht zakonshme me teknik të përsosur , 20 vjeçari nga Rahoveci që luan pozitën e mesfushorit në qytetitn e Rahoveci dhe në futbollin kosovar gjithashtu njihet si Iniesta i Kosovës .

Egzon Shtavica hapat e para ka filluar në shkollen e futbollit ” KF.Rahoveri ” ku kjo shkoll njihet si fabrik e prodhimeve të talentëve . Xaki deri në moshën 19-të vjeçare ishte pjes e KF.Rahovecit , ku më pas ai shkoi për një sezon ka bartur fanellen e KF.Vllazëris së Zhurrit .

Sezonin që lamë pas Xaki ishte pjes e KF.Rahovecit që bënte pjes në ligën e dytë të Kosovës , pas një sezonintë jashtzakonshëm i me ” VRESHTARËT ” ata u inkuadruan në ligën e parë të Kosovës .

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!