Të mërkurën pritet vendimi i UEFA-së, ja çfarë po i pret Realin, Juventusin dhe Barcelonën

Është raportuar se UEFA do të njoftojë vendimin disiplinor kundër Juventusit, Real Madridit dhe Barcelonës për krijimin e Superligës Evropiane të mërkurën e ardhshme. Qëllimi është që situata të zgjidhet përpara se të fillojë Kampionati Evropian Euro 2020 të premten në mbrëmje. Sipas “La Repubblica”, data më e mundshme për vendimin është e mërkura, megjithëse kjo do të jetë larg përfundimit të…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker