Von Cramon: Ka shumë çështje tjera urgjente në dialog përveç Asociacionit

Siç thekson ajo, “Përfaqësuesi special Palmer filloi të punojë nën administrimin e Presidentit Trump, por ai shpreson se tani do të jetë në gjendje ta vazhdojë punën e tij në një mënyrë që ndihmon vërtet bashkëpunimin multikulturor”.

Von Cramon tha se ka shumë çështje tjera urgjente që duhet të diskutohen në dialog, përveç themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

“Akterët evropianë sigurisht e vlerësojnë angazhimin e presidentit Biden dhe po, rajoni me të vërtetë ka nevojë për mbështetjen e SHBA-së. Asociacioni i komunave me shumicë serbe është sigurisht një nga çështjet, por ka aq shumë gjëra urgjente në dialog. Shpresoj që qershori të jetë një fillim i ri në proces”, tha Viola von Kramon.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!