Drejtësia zvicërane “mbron” Realin, Barçën dhe Juven nga UEFA dhe FIFA

Drejtësia zvicerane u tregon kufirin UEFA-s dhe FIFA-s në lidhje me ndëshkimet që mund të merren për klubet që ende nuk e kanë braktisur projektin e Superligës së Europës. Reali, Barcelona dhe Juventusi nuk do të dënohen për faktin që nuk e kanë nënshkruar “kartën e nënshtrimit” me qeverinë e futbollit europian. Sipas transmetuesit spanjoll “Cadena SER”, Ministria Zvicerane e Drejtësisë u ka…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker