Fantastike Nora Gjakova, fiton për 25 sekonda dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Botërorit

Nora Gjakova ka arritur të kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror të xhudos që po mbahet në Budapest të Hungarisë. Gjakova në çerekfinale e mposhti xhudisten Anastasiia Konkinan me IPPON pas vetëm 25 sekondave. Paraprakisht në raundin e tretë Nora e mposhti garuesen nga Holanda, Sanne Verhagen, polaken Julia Kowalczyk në raundin e dytë, kurse në raundin e parë kishte kaluar pa lojë.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker