Rama: Shqipëria një nga dy vendet me më pak raste me COVID-19 në Evropë

Kreu i qeverisë shqiptare shprehet se në dy javët e fundit Shqipëria dhe Islanda janë vendet më pak të prekura në Evropë.

“Në matjen globale të dy javëve të fundit për uljen e rasteve të infektimeve, Shqipëria dhe Islanda, figurojnë si dy vendet me më pak raste infektimesh në kontinentin tonë“, shkruan Rama.

Ndërkohë një ditë më parë në vendin tonë u regjistruan vetëm 5 raste të reja me COVID-19 dhe 1 viktimë./tvklan

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!