Vjen edhe reagimi i Gërvallës për Mlladiqin: Vendimi ndaj tij është edhe verdikt kundër nacionalizmit

Kjo e fundit ka thënë se vendimi i Apelit është një verdikt edhe kundër nacionalizmit, shkruan Rahoveci INFO.

Sipas saj, nacionalizmi agresiv është rreziku më i madh për paqen në Ballkan.

“Verdikti final kundër Mlladiqit për agresionin dhe krimet e luftës së Serbisë është një verdikt kundër nacionalizmit gjithashtu. Me mbështetjen e  BE-së dhe SHBA-së, dhe ne do të qëndrojmë kundër nacionalizmit agresiv që paraqet rrezikun më të madh ndaj paqes në Ballkan”, ka shkruajtur ministrja Gërvalla. /Rahoveci INFO/

 

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!