Harta e Krimesë bëhet problem, Ukraina e detyruar të modifikojë fanellën për Euro 2020!

UEFA i imponon Ukrainës që të modifikojë fanellën e Kombëtares që do të marrë pjesë në Europian. Një vendim ky i marrë pas protestave të Rusisë që e konsideronte fanellën e Ukrainas politike. Çështja ishte kthyer në diplomatike pasi në fanellën e Ukrainës ishte dhe harta e vendit ku ishte përfshirë dhe rajoni i Krimesë, që edhe pse jo zyrtarisht është aneksuar nga Rusia në vitin 2014…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker