Ndeshja që përloti botën: Finlanda fiton duelin, Eriksen fiton luftën me vdekjën

Ka përfunduar ndeshja në mes Danimarkës dhe Finalandës.Ndeshje maratonike që dha emocione të jashtëzakonshme, frikë dhe dhimbje të madhe tek tifozët anë e mbanë botës, shkruan GazetaBlic Sport. Finlanda fitoi takimin me rezultat 1 me 0, por rezultati i këtij takimi doli në plan të dytë. Christian Eriksen pësoi atak kardiak në minutën e 43’të dhe ra pa ndjenja në fushë. Ai luftoi me vdekjën për…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker