Audi RS6 Avant Johann Abt Signature Edition arriti me 790 kuaj fuqi

Fabrika RS6 Avant është një nga më tërheqësit në botë, por akorduesi gjerman ABT e ka bërë atë edhe më të mirë.

ABT ka përgatitur Audi RS6 Avant Johann Abt Signature Edition, i cili është i kufizuar në vetëm 64 kopje. Është zhvilluar për të shënuar 125 vjetorin e ABT 1896.

Ky model special është mundësuar nga një motor 4.0-litër V8 që zhvillon 790 kuaj/fuqi dhe 980 Nm çift rrotullues, i cili lejon që ai të përshpejtohet nga 0 në 100 km/orë në 2.91 sekonda, në 200 në 9.76 dhe deri në 300 për 28.35 sekonda.

Fuqia rritet falë turbo-karikuesve të ABT-së, interkoolerëve më të mëdhenj dhe një sistemi shtesë për ftohjen e vajit. Makina gjithashtu mori një njësi të re ECU, si dhe një sistem të ri shkarkimi me katër tuba fundorë me çelik të pandryshkshëm me ngjyrë të zezë mat.

ABT gjithashtu ka përgatitur pezullimin e rregullueshëm, stabilizuesit, grilën e përparme të ridizenjuar dhe elementët e pasmë të bërë nga fibra karboni. Audi mori rrota 22 inç, secila prej të cilave peshon vetëm 3.5 kg.

Brenda, sediljet, panelet e dyerve, krahët e krahëve dhe pragjet mbajnë mbishkrimin “Që nga viti 1896”.

Çdo veturë vjen me një “kapsulë kohe” që ka një fragment të kudhrës nga punëtoria origjinale ABT. /Njeshi/

The post Audi RS6 Avant Johann Abt Signature Edition arriti me 790 kuaj fuqi appeared first on Njeshi.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker