Përfundon spektakli në Amsterdam, kjo kombëtare arrinë tri pikë të mëdha në fund të ndeshjes

Kombëtarja e Holandës e ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Evropian të futbollit ‘EURO 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Holandezët kanë arritur ta mposhtin Ukrainën me rezultatin 3-2, në takimin mjaftë interesant të zhvilluar në stadiumin ‘Johan Cruijff Arena’ në Amsterdam. Golat për ‘tulipanët’ i realizuan Georginio Wijnaldum (52’), Wout Weghorst (59’) dhe Denzel Dumfries (85’)…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker