Zbulohen dyshimet e para për vrasjen në Rahovec, vëllai e qëlloi vëllain tjetër për këtë arsyeje

Hasan Gashi nga fshati Sopaniq i Rahovecit ka mbetur i vdekur pasi dyshohet se u vra nga vëllai i tij mbrëmjen e së shtunës.

Vëllai i Hasan Gashit që e vrau atë për shkaqe pronësore është Jonuz Gashi, i cili u arrestua nga Policia.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Nystret Gjurkaj.

“Viktima në gjendje të rëndë është dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë dhe përkundër përpjekjeve mjekësore i njëjti ka ndërruar jetë.

Dyshohet se palët janë familjarë në mes vete. Njësitet policore i janë përgjigjur vendit të ngjarjes. I dyshuari është arrestuar”, ka konfirmuar Gjurkaj.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!