Pacolli: Tash ne i përcaktojmë temat në Bruksel, si dhe vendosim se a shkojmë apo jo

“Ka ndryshuar qasja ndaj dialogut dhe Serbisë. Jemi për herë të parë që caktojmë temat, afatet dhe vendosim a shkojmë ose jo në Bruksel. Kemi një kryeministër që përfaqëson shtetin e Kosovës me parime dhe premtime që ua ka dhënë qytetarëve të Kosovës”, është shprehur Pacolli.

“Sot ishim një hap para Serbisë”.

Në Info Magazine, Pacolli ka theksuar se takimi i sotëm i Kurtit me Presidentin se Serbisë, Aleksandër Vuçiq nuk shënon rinisjen e procesit të dialogut.

“Nuk kemi filluar të dialogojmë me Serbinë për dialogun, por e vendosim mënyrën se si të dialogojmë”.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!