Ronaldo me shokë për tetë minuta i’a bëjnë ‘bajat’ futbollin Hungarisë

Kombëtarja e Portugalisë e ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Portugezët e kanë mposhtur Hungarinë me rezultat 0-3 në tetë minutat e fundit të takimit. Në sfidën e zhvilluar në stadiumin e stërmbushur me tifozë ‘Puskas Arena’ në Budapest, golat për Portugalinë i shënuan Cristiano Ronaldo (87’ dhe 91’) dhe Raphael Guerreiro (84’).

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker