Drejtori i RTK-së: Armend Muja i ka borxh RTK-së, ai ma pamundësoi raportimin

E arsye për këtë, siç pohon Kastrati është pikërisht deputeti Armend Muja që këtë veprim e bëri qëllimisht, shkruan Rahoveci INFO.

Madje sipas tij, Muja është borxhli i RTK-së pasi që ai ka pasur kontratë me shërbime në RTK.

Postimi i plotë i Kastratit:

Armend Muja personalisht dhe me qellim ma pamundesoi te raportoj sot para Komisionit te Kuvendit!

Une per komisonin dhe qytetaret kesaj here I kam dy pergjigje:

Armend Muja eshte ne mesin e atyre qe ka pase kontrate me sherbime ne RTK, dhe e din shume mire se si angazhohet nje person me kontrate te tille!

Armend Muja e din si jane krijuar borxhet e RTK-se nder vite, po ashtu e din se kush I ka borxh RTK-se, sepse Armendi eshte nje nga borxhlinjet e RTK-se!

Per pyetjet e tjera te deputeteve do te pergjigjem ne ditet ne vazhdim!. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!