“Euro 2020”/Ndeshja Finlandë- Rusi, publikohen formacionet

Finlanda dhe Rusia do të takohen në kuadër të Grupit B në fazën e dytë të Kampionatit Evropian. Ndeshja që fillon në orën 15:00, do të zhvillohet në stadiumin “Gazprom Arena” në Shën Petersburg. Finlanda e filloi “Euro 2020” me fitore, duke arritur të mposhtë Danimarkën me rezultatin 1-0, aty ku incidenti tragjik i Christian Eriksenit pushtoi ndeshjen. Në anën tjetër, Rusia pësoi humbje nga…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker