Gattuso ‘kopjon’ trajnerët në Kosovë, largohet nga Fiorentina vetëm 20 ditë pas emërimit

Trajneri i njohur italian, Gennaro Gattuso, siç duket ka marrë mësim nga disa trajnerë në Kosovë, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Kjo pasi ai është larguar nga klubi i Fiorentines vetëm 20 ditë pasi u emërua trajner i ri. Një praktikë të tillë e ndjekin shumë trajner në vendin tonë, të cilët emërohen dhe shkarkohen brenda javëve. Lajmin për largimin e Gattusos nga Fiorentina e ka bërë të ditur gazetari i…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker