Mbyllet ndeshja në Romë, Italia mposhtë pa problem Zvicrën

Kombëtarja e Italisë e ka shënuar edhe fitoren e dytë rresht në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Italianët e kanë mposhtur lehtësisht Zvicrën me rezultat 3-0, në takimin e vlefshëm për raundin e dytë në Grupin A. Në duelin e zhvilluar në ‘Stadio Olimpico’ në Romë, golat për ‘Azurët’ i realizuan Manuel Locatelli (26’ dhe 52’) dhe Ciro Immobile (89’). Pas kësaj fitoreje…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker