Tejkaloi në vijë të plotë: Qytetari gjobitet me 150 euro dhe i merret leja për dy muaj

Siç është bërë e ditur në njoftim, personi në fjalë është dënuar me 150 euro si dhe ndalimi i patent-shoferit për tre muaj, shkruan Rahoveci INFO.

Po ashtu, atij i janë vendosur dy pikë negative.

Njoftimi i plotë nga Policia e Kosovës:

Policia e Kosoves me qëllim të parandalimit të aksidenteve në komunikacion e sidomos atyre me fatalitet është duke realizuar një numër të madhe të aktiviteteve, duke ngritur pika kontrolli me radar dhe duke e mbikëqyrur rrjedhën e komunikacionit permes paisjeve elektronike me “Dronë”. Ky aktivitet tani po ndihmohet në masë te madhe edhe nga qytetarët të cilët po dërgojne fotografi përmes aplikacionit “Lajmëro policinë”, dhe duke i postuar në rrjetet sociale.

Policia rajonale ne Prizren falenderon qytetarët të cilët po kontribojnë në parandalimin dhe raportimin e kundërvajtjeve të cilat shpesh po rezultojnë me aksidente fatale. Andaj së bashku mund te kontribojme në mbrojtje të jetës se qytetarëve dhe te ruajmë rregullin në komunikacion rrugor.

“Më mirë te vonohemi një minutë në jetë, se sa të humbim jetën për një minutë”.

Bashkangjitur e keni foton të dërguar nga qytetarët në aplikacionin dixhital “Lajmëro policinë”, ku nga kjo foto është shqiptuar një tikete trafiku në vlerë 150 euro, si dhe janë marrë masat mbrojtëse 2 pikë negative dhe ndalimi i patent shoferit në afat prej 3 muaj. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!