Nuk ka orar/ Falë namazin e sabahut dhe fillon punën, Suma nuk pushon as të shtunën e të dielën

Në një intervistë për Rahoveci INFO, kryetari i Hanit të Elezit, Rufki Suma tregoi se është praktikë e tij e ka motshme që të fillojë punën herë.

Ai tha se nuk ka ditë pushimi dhe se asnjëherë nuk ka pasur orar tetë orësh.

“Gjithmonë qohemi herë. I kryejmë obligimet tona fetare, falim namazin e sabahut dhe 99% të rasteve orari i punës fillon pas faljes së namazit të sabahut. Mandej vijmë në Komunë ku gjatë ditës kemi aktivitete të ndryshme dhe dal gjithmonë në terren”, ka thënë ai.

Për këto dhe gjëra të tjera mjaftë interesante që e karakterizojnë kryetarin Suma, ndiqeni intervistën:

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker