Vjosa Osmani: Dita e Refugjatëve na e kujton se sa e çmuar është të jetojmë lirshëm

Osmani, me anë të një postimi në llogarinë e saj në ‘Twitter’ ka bërë thirrje ndaj të tjerëve që t’i mbajnë kufinjtë hapur për refugjatë.

“Si një popull, të cilit ia kanë hapur dyert në të kaluarën, #RefugeeDay (Dita e Refugjatëve) na kujton se sa e çmuar është të jetosh lirshëm dhe në mënyrë të sigurt”, ka deklaruar ajo.

“Ne u bëjmë thirrje të gjithëve që të mbajmë dyert dhe zemrat hapur për ata që detyrohen t’i lënë shtëpitë e tyre në kohërat më të vështira”, ka shtuar tutje presidentja Osmani.

Dita Botërore e Refugjatëve është ditë ndërkombëtare e organizuar çdo vit më 20 qershor nga Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB).

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!