Macron e pret Kurtin me 23 qershor në Pallatin Elize

Kjo është vizita e parë e Kurtit në Paris, që nga zgjedhja e tij si kryeministër i vendit.

Radio Kosova merr vesh se Kurti dhe Macron do të bisedojnë lidhur me temën e dialogut midis Kosovës dhe Serbisë si dhe perspektivën e Kosovës drejt integrimeve Evropiane.

Githashtu, kryeministri Kurti, do të kërkojë nga presidenti Macron përkrahje për procesin e liberalizimit të vizave.

Ftesën për takimin e së mërkurës, presidenti i Farncës Macron, ia kishte dërguar para tre muajsh kryeministrit Kurti, pasi ai kishte fituar zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!