Kurti para kryediplomatit italian: Njohja nga Serbia është e domosdoshme

Kryeministri aty foli edhe për procesin e dialogut me Serbinë, për të cilin tha se zgjidhja e vetme është përfundimi me njohje të Kosovës, shkruan Rahoveci INFO.

Madje njohja, siç tha Kurti është e domosdoshme.

“Kemi zbatuar detyrat tona, dhe falënderojmë që Italia vazhdimisht bën përpjekje në njohjen e Kosovës nga vendet tjera dhe liberalizimin e vizave, andaj me Italinë kemi një miqësi të vërtetë. Zgjidhja e vetme është njohja e shtetit tonë dhe që e ndihmon edhe Serbinë nga mentaliteti i forcuar i Millosheviqit. E domosdoshme për ne është njohja e Kosovës. Nuk do të ketë përsëritje të tragjedive”, tha Kurti. /Rahoveci INFO/

 

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker