Mësohet edhe çifti i dytë i 1/8 së finales në ‘Euro 2020’

Me të përfunduar dy takimet e fundit të Grupit B është mësuar edhe çifti i dytë i 1/8 së finales në Kampionatin Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Danimarka arriti ta mposhtë Rusinë me rezultat 1-4 dhe me vetëm tre pikë nga vendi i dytë është kualifikuar tutje nga Grupi B. Në fazën e eliminimit direkt danezët do të ballafaqohen me Uellsin që ka përfunduar i dyti në Grupin A me 4 pikë.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker