Këto janë dy kombëtaret që përfunduan të treta, por nuk u kualifikuan në 1/8 e finales në ‘Euro 2020’

Me dy ndeshjet e zhvilluar sonte ka përfunduar faza e grupeve në Kampionatin Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Katër prej gjashtë kombëtareve që përfunduan në vendin e tretë janë kualifikuar në 1/8 e finales, kurse vetëm dy prej tyre janë eliminuar. Finlanda dhe Sllovakia janë ekipet që e mbyllen fazën e grupeve në vendin e tretë, por për shkak të pikëve dhe golaverazhit…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker