Ministrit Peci i kërkohet hapja e subvencioneve dhe kompensimi i dëmeve nga breshëri

Drejtori i Bujqësisë në Komunën e Deçanit, Rifat Stojkaj, me anë të një postimi në rrjetin social “Facebook”, i ka kërkuar ministrit të Bujqësisë Faton Peci, që të hap afatin për subvencione. Gjithashtu ka kërkuar që bujqëve t’iu dalin pagesat e dyta të subvencioneve. Stojkaj shkruan se akoma nuk është bërë as kompensimi i dëmeve të shkaktuara nga breshëri. Ai thotë se fermerët kanë nevojë për…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker