Peci: Vjosa në Vienë e Albini në Paris po ia rikthejnë imazhin e mirë Kosovës

Madje sipas tij, tandemi Osmani-Kurti po e rikthen imazhin e Kosovës në arenën ndërkombëtare.

“Është krijuar një përcepcion Vjosa Osmani, dhe Albin Kurti, tandemi i cili i ka fituar zgjedhjet, do të dërgoj Kosovën drejt izolimit, a ne po e shohim një pamje krejt tjetër, Vjosa në Vjenë, Albini në Paris, ka një rikthim të imazhit të Kosovës në arenën ndërkombëtare, dhe këtë e shoh si mundësi në mënyrë që me i adresuar problemet që janë bartur ndër vite dhe vështirësitë që Kosova i ka pasur”, tha ai.

“Kosova asnjëherë nuk ka pasur një përfaqësim aq dinjitoz në tandemin president kryeministër”, tha Peci.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!