Bali Muharremaj: Personi i parë që e kam punësuar është me nevoja të veçanta

Kështu ka bërë të ditur vetë Muharremaj, në një intervistë për Rahoveci INFO, derisa ka thënë se punuar për të përmirësuar kushtet e personave të kësaj kategorie në Suharekë.

“Punëtori i parë që e kam punësuar ka qenë me nevoja të veçanta, sekretari në shkollën fillorë në Samdraxhë. E zbatojmë ligjin. Jemi duke i ndihmuar ‘Handikos’ vazhdimisht, para një jave kemi organizua ekskursion për ta, kemi marrë donacion me pajisje në vlerë prej 150 mijë euro, javën e kaluar kemi shpërnda karroca. I ndihmojmë çdo vit dhe jemi vazhdimisht me ta. I kemi disa organizata që u kemi dhënë zyre, si ‘Syri kërkon dritë’, i kemi shurdhmemecët që u kemi dhënë zyre të reja.

Ai ka thënë se personat me nevoja të veçanta që mund të punojnë janë punësuar, duke u zbatuar ligji që përcakton sa perosna me nevoja të veçanta duhet të jenë të punësuar në 100 punëtorë. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!