Danimarka eliminon Uellsin dhe kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit Evropian

Danimarka është kombëtarja e parë që është kualifikuar në Kampionatin Evropian të futbollit “Euro 2020”, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Danezët në 1/8 e finales e kanë mposhtur dhe e kanë eliminuar Uellsin me rezultat të thellë 0-4. Golat për Danimarkën i realizuan Kasper Dolberg (27’ dhe 48), Joakim Maehle (88’) dhe Martin Braithwaite. Në çerekfinale, Danimarka do të ballafaqohen me…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker