Prishtina mposhtë Inter Escaldesin dhe kualifikohet në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve

Skuadra e Prishtinës është kualifikuar në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. ‘Bardhekaltërit’ e kanë mposhtur Inter Escaldesin me rezultat 2-0, në finalen e raundit preliminar të garës më prestigjioze për klube në Evropë. Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Elbasan Arena’, të dy golat për kryeqytetasit kosovar i realizoi, Endrit Krasniqi. Mesfushori nga Malisheva golin…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker