Ish-ministri i Shëndetësisë thotë se vaksinimi po bëhet në mënyrë të parregullt

Zemaj tha se nuk ka promovim siç duhet të marrjes së vaksinës.

“Po shohim të ri dhe të reja që në mënyrë të parregullt po vaksinohen, nuk e dinë sa qytetar janë vaksinuar në mënyrë institucionale në Kosovë”.

“Në vendet ku jetojnë komuniteti serb dhe të tjerët fare nuk dihet sa janë vaksinuar”.

Derisa ka reaguar kryesuesja e Komisionit Fatmire Kollçaku, e cila tha se të gjithë qytetarët kanë qasje në ueb faqen e MSh-së për të parë numrin e të vaksinuarve.

“Ne kemi kërkuar nga MSh-ja planin e vaksinimit dhe të gjithë qytetarët kanë qasje”.

Derisa anëtarët e këtij Komisionit kërkuan shumë shpejtë do të vizitojnë edhe qendrat e shëndetit mendor, raporton EO.

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale ka bërë edhe përgatitjet për tryezën për të drejtat dhe sigurinë e pacientëve.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!