Anglia e qon Gjermaninë te shpija, ‘Tre Luanët’ kualifikohen në çerekfinale

Kombëtarja e Anglisë është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. ‘Tre Luanët’ e kanë eliminuar Gjermaninë, pasi e kanë mposhtur me rezultat 2-0. Në takimin e zhvilluar në ‘Wembley Stadium’ në Londër, golat për anglezët i realizuan Rahhem Sterling (75’) dhe Harry Kane (86’). Në çerekfinale Anglia do të ballafaqohet me fituesin e duelit…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker