Zvicra eliminon Francën dhe kualifikohet në çerekfinale të Kampionatit Evropian

Kombëtarja e Zvicrës është kualifikuar për herë të parë në çerekfinale të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Zviceranët i kanë eliminuar francezët vetëm pas ekzekutimit të penalltive me rezultat 5-4. Kylian Mbappe ishte figura tragjike e këtij takimi, i cili e humbit penalltinë vendimtare për Francën. Koha e rregullt dhe vazhdimet dy here nga 15 minuta u mbyllen…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker