“Duan ta rrëmbejnë Vidovdanin”, Stefanoviq: Faleminderit Grenellit për leksionin që i dha Prishtinës

“Të mësuar të jetojnë nga gënjeshtrat dhe në falsifikime, Vlora Çitaku dhe Begjet Pacolli po përpiqen të vjedhin edhe Vidovdanin! Është mirë që vetëm Serbia tash të mos i kap duke vjedhur,” deklaroi Stefanoviq në Twitter.

Grenell uroi serbët për festën e Vidovdanit, ku deklaroi se po përkujtohen “martirët e shenjtë serbë”.

“Sot ne ndërrojmë heronjtë e Vidovdanit. Në këtë ditë më 1389, beteja kundër Otomanëve në Kosovë filloi. Sot është një ditë përkujtimi për Shën Princ Lazarin dhe martirët e shenjtë serbë”, transmeton Klankosova.tv.

Kjo dekalaratë e tij nxiti reagime të shumta.

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker