Kjo kombëtare shënon në minutën e 121-të dhe kualifikohet në çerekfinale të ‘Euro 2020’

Kombëtarja e Ukrainës është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Ukrainasit e kanë eliminuar Suedinë në minutën e 121’ të vazhdimeve me rezultat 1-2, pasi koha e rregullt përfundoi me shifrat 1-1. Golat për Ukrainën i shënuan Oleksandr Zinchenko në minutën e 28’ dhe Artem Dovbyk në minutën e 121’, kurse për suedezët realizoi Emil…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker