Kjo është kombëtarja e vetme që është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatin Evropian pa pranuar gol

Tashmë janë mësuar çiftet çerekfinale të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Belgjika do të përballet me Italinë, Zvicra do të takohet me Spanjën, Ukraina do të ballafaqohet me Anglinë dhe Çekia do të ndeshet me Danimarkën. Prej 8 kombëtareve çerekfinaliste vetëm Anglia nuk ka pranuar asnjë gol në fazën e grupeve dhe në duelin e 1/8 së finales.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker