Reagon Sveçla për askionin e policisë: Subvencionet u takojnë bujqve

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar për askionin “Subvencioni 2021”, i cili la të arrestuar shtatë zyrtarë të Agjencisë për Zhvillimin e Bujqësisë në kuadër të Ministrisë së Bujqësisë. Zyrtarët e arrestuar dyshohen për keqpërdorim të detyrës zyrtare dhe marrje ryshfeti në ndarjen e subvencioneve. Ndërsa në reagimin e tij, ministri Sveçla ka thënë se Subvencionet u takojnë…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker