Syla: PDK nuk ka nevojë për zgjedhje palidhje, në Kosovë kemi nevojë për një Edi Ramë apo Erion Veliu

Me anë të një postimi në Facebook, Syla ka thënë se PDK nuk ka nevojë për një kryetar siç e quan ai “palidhje”, e as për një të tillë sikurse Lulzim Basha i PD-së në Shqipëri.

“PDK nuk ka nevojë për zgjedhje palidhje. As për tipa Lulzim Basha. Unë kam simpati për opozitën. Por ne kemi nevojë për një Edi Ramë, për një Erion Veli… në Prishtinë në Kosovë”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë në Facebook i Sylës:

PDK nuk ka nevojë për zgjedhje palidhje. As për tipa Lulzim Basha. Unë kam simpati për opozitën. Por ne kemi nevojë për një Edi Ramë, për një Erion Veli… në Prishtinë në Kosovë.

Kryetar me aklamacion, e me vota pro-kundër skemi nevojë se ashtu e kemi Vetëvendosjen.

Për parti familjare e kemi AAK, Nismën dhe AKR’n. Mos boni hajgare. /Rahoveci INFO/

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!