OBSH thotë se EURO 2020 po rrit numrin e infektimeve me Covid-19

Turmat që mblidhen në stadiume dhe lokale për të parë ndeshjet e EURO 2020 kanë nxitur një rritje të rasteve të COVID-19 në të gjithë Evropën, tha të enjten Organizata Botërore e Shëndetësisë, duke ngritur shqetësime në lidhje me një valë tjetër të infeksioneve edhe pse fushatat e vaksinimi po del të jetë e suksesshme në disa vende Evropiane. “Ne duhet të shohim përtej stadiumeve”…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker