Granit Xhaka vjen me një postim emocional pas eliminimit nga Kampionati Evropian

Kombëtarja e Zvicrës është eliminuar në çerekfinale të Kampionatit Evropian ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Zviceranët kanë humbur në penallti me rezultat 3-1 nga Spanja, pasi koha e rregullt dhe vazhdimet dy herë nga 15 minuta përfunduan me rezultat të barabartë 1-1. Pas ndeshjes ka reaguar Granit Xhaka, i cili nuk u paraqit në këtë takim për shkak të kartonëve.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker