Italia kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian ‘Euro 2020’

Kombëtarja e Italisë është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Italianët e kanë mposhtur Belgjikën me rezultat të ngushtë 1-2, në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Allianz Arena’ në Munchen. Golat për italianët i realizuan Nicolo Barella në minutën e 31’ dhe Lorenzo Insigne në minutën e 34’, kurse golin e vetëm për belgët e shënoi…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker