Anglia futet në histori të Kampionatit Evropian

Kombëtarja e Anglisë në futboll është futur në histori të Kampionatit Evropian, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Anglezët janë bërë kombëtarja e parë që janë kualifikuar në gjysmëfinale të këtij kompeticioni pa pranuar gol. Në 5 ndeshje të zhvilluara ‘Tre Luanët’ kanë realizuar 8 gola dhe nuk kanë marrë asnjë. Në gjysmëfinale Anglia do të takohet me Danimarkën që ka eliminuar Cekinë./Gazeta Rahoveci INFO/

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker