Anglia ‘shkatërron’ Ukrainën dhe kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

Kombëtarja e Anglisë është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. ‘Tre Luanët’ e kanë ‘shkatërruar’ Ukrainën, pasi e kanë mposhtur me rezultat të thellë 4-0. Në takimin e zhvilluar në ‘Stadio Olimpico’ në Romë, serinë e golave për anglezët e hapi sulmuesi i Tottenhamit, Harry Kane. Kane realizoi në minutën e 4’ pas një asistimi…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker