Danimarka kualifikohet në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian

Pas Spanjës e Italisë, Danimarka është kombëtarja e tretë që është kualifikuar në gjysmëfinale të Kampionatit Evropian të futbollit ‘Euro 2020’, shkruan Gazeta Rahoveci INFO. Danezët ia kanë arritur ta mposhtin Çekinë me rezultat të ngushtë 1-2, në takimin e zhvilluar në ‘Baku Olympic Stadium’. Golat për Danimarkën i realizuan Thomas Delaney në minutën e 5’ dhe Kasper Dolberg në minutën e 42’…

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker