Ministri Faton Peci viziton të dëmtuarit nga reshjet e breshërit

Ministri i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka vizituar sot gjatë ditës fshatrat Vidimriq, Çabër dhe Kushtovë në Komunën e Mitrovicës dhe Zubin Potokut. Së bashku me Drejtorin e Bujqësisë në Komunën e Mitrovicës z. Ekrem Sadiku, Ministri Faton Peci vizitoi fermerë të kësaj zone të cilët kishin pësuar dëme të konsiderueshme nga reshjet e fundit të breshërit.

Source

error: Ku po shkon !!

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker