22 vite nga lufta, ish-ushtari i UÇK-së ka mbetur pa shtëpi banimi

Ajo do t’i jepet më pas në pronësi shokut të tyre të luftës, Basri Sylejmanit, i cili atë kohë si 22 vjeçar erdhi nga Bujanoci për t’iu bashkuar ushtrisë.

Që prej atëherë, ish-luftëtari nuk mundi të kthehet në vendlindje për shkak të një urdhër arresti nga shteti serb dhe as nuk mundi të sigurojë një banim të përhershëm në Kosovë.

Tani ai bashkë me familje jeton me qera në një shtëpi në Mitrovicë, në kushte jo edhe aq të mira.

Atë mund ta ndihmoni në xhirollogarinë bankare të organizatorëve:

NLB Banka: XK051701003013926984

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!