Kuvendi mblidhet nesër: Diskutohet Marrëveshja e Washingtonit

Rendi i ditës:

Deklarimet jashtë rendit të ditës,

Pyetjet parlamentare,

Propozim-rezoluta për dënimin e gjenocidit në Srebrenicë,

Debat parlamentar për zbatimin e Marrëveshjes së Uashingtonit,

Shqyrtimi i Raportit vjetor të Performancës së Zyrës Kombëtare të Auditimit për vitin 2020,

Shqyrtimi i Raportit vjetor të Radiotelevizionit të Kosovës për vitin 2020,

Shqyrtimi i Raportit vjetor të Akademisë të Drejtësisë për vitin 2020,

Emërimi i shtatë (7) anëtarëve të Këshillit të Kosovës për Trashëgimi Kulturore,

Shqyrtimi i Rekomandimit të Komisionit funksional për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal për shkarkimin e anëtarëve të Bordit të Radiotelevizionit të Kosovës,

Shqyrtimi i kërkesës së Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis, Planifikim Hapësinor dhe Infrastrukturë për ndryshimin e emërtimit të këtij komisioni,

Zgjedhja e drejtorit të Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit.

Ballina
RadioRahoveci
Video
Këmbimi
Moti
error: Ku po shkon !!